Avengers'a geçmeden son X-Men filmi: X-Men Dark Phoenix | İnceleme (2019)

 • X-Men'in son filmi X-Men Dark Phoeinix'i eleştirdik. X-Men ve Fantastik 4'lü Marvel'a geri dönüp Avengers'a katılacak. Ancak ondan önce son X-Men filmi Dark Phoenix 8 Haziran'da vizyona giriyor.
  instagram sayfamız: goo.gl/UWFPG4
  Nüfusun P'sini Öldürmek - Thanos: goo.gl/pYQe16
  Avengers 4'te büyük ihtimalle ölecek 7 kişi: goo.gl/wqSDDV
  Thanos'u öldürmüş 7 kişi: goo.gl/WJo1aG
  Cem Yılmaz çocukluk hayalimi nasıl gerçekleştirdi? goo.gl/XCGRpb
  Arkadaşlar videodan önce ekrandaki her şeyin yarışmasına şu instagram postumuzdan katıbileceğinizi söylemek isterim. Bu saçma ve gereksiz notun arından eleştiriye geçebiliriz. X-Men çizgi-filmiyle insanların güzel bir çocukluk yaşamasına yardım etmişti. 2000’lerin başıyla beraber vizyona giren filmlerse hem genel olarak iyiydi hem de günümüzün süper-kahraman filmlerine yol açmıştı. X-Men filmlerinden Logan, Days of Future Past, First Class ve X-Men 2’yi oldukça sevmiştik. Deadpool ve Logan’ınsa bizde ayrı yerleri var. Bu iki film de günümüz süper-kahraman filmleri arasında çok göremediğimiz riskli filmlerden. X-Men filmleri hiçbir zaman Avengers’ın şu anki popülerliğine ulaşamadı. Zaten X-Men karakterlerinin haklarına sahip stüdyo Fox çoğu zaman Marvel gibi birbirine benzer formüller kullanan ve büyük bir plana sadık kalan filmler çıkarmadı. Marvel stüdyosunun başında bütün filmleri bir araya getirip ana hikayenin belirlenmesinde büyük rol oynayan Kevin Feige var. Fox’taysa böyle bir işleyiş yoktu.
  Neyse, X-Men serisi Dark Phoneix filmiyle seyircilere buruk bir şekilde veda ediyor. Bu aslında planlanmış bir veda değil. Fox’un X-Men evreninin devamı için bir kaç planı vardı. Ancak Marvel stüdyosunun sahibi Disney, Fox’u satın alınca işler değişti. X-Men ve Fantastik Dörtlü karakterlerinin hakları Marvel’a geçti. Marvel da bu karakterleri sinema evrenine katacağı ve bunu yaparken 20 yıllık bir seriyi kullanmayacağı için şu anki X-Men filmlerinin sonu geldi. Satın alınma gerçekleştikten sonra stüdyo X-Men: Dark Phoneix’in reklamını yapmakta gerçekten zorlandı. Bir de film 2 kere ertelenince ve son savaş sahnesi son zamanlarda vizyona giren başka bir filme benzediği için tekrar çekilince insanların kafasında soru işaretleri dolaşmaya başladı.
  Peki eleştirmenler tarafından kötü bulunan ve şimdiden az gişe yapan film nasıldı?
  Dürüst konuşalım. Dark Phoneix, 20 yıllık X-Men serisinin son filmi olarak kötüydü ve her zaman izlediğimiz mutant hikayesini de kötü bir şekilde anlatıyordu. Normal bir gişe filmi olaraksa ortalamanın biraz altındaydı. Ancak ben filme sıfır beklentiyle gittiğim için beklentilerimin üstünde bir film izledim.
  Filmde neler iyiydi?
  Herkes çok kötü demesine rağmen film zorlansa da bir hikaye anlatıyor ve bu hikayede zaman zaman karakter anlarını güzel veriyor. Zaten X-Men serisinde karakterlerin girdikleri ikili çatışmalar ve karakterlerin dünya görüşleri hep ön planda olmuştu. Filmin başları da tempolu ilerledi ve söylemeye çalıştığı bir şeyler varmış gibi hissettirdi. Dark Phoneix’in ilk 40 dakikası net bir şekilde daha olumlu eleştiriler alan Kaptan Marvel’dan daha iyiydi. Dark Phoneix’in başında mutantlarla insanların diğer filmlere nazaran farklı bir ilişkisi var ve bu güzel işlenmiş. Bu bölümlerde tam bir eğlenceli çizgi-roman havası vardı. Filmin bazı aksiyon sahneleri de kendini izlettiriyordu. Ben filmin rezalet veya aşırı kötü olduğunu düşünmedim. Apocalypse gibiydi ama biraz daha kötü, ortalama veya ortalama altı bir gişe filmiydi.
  Peki neler kötüydü?
  Filmi izlerken yaşanacakların önemi olmadığını bilmemiz filmin büyük eksilerindendi. Ancak film yeteri kadar iyi olsa bize bunu unutturabilirdi.

  Category : Film İzle

  #avengers#039#ge#ccedil#meden#son#x#men#filmi#dark#phoenix#İnceleme#2019

  0 Comments and 0 replies
arrow_drop_up