Büyük Mason Locası - DUL KADININ ÇOCUĞUNA YARDIM EDİN !

 • Daha fazla içeriğe ulaşmak için Abone olabilirsiniz..
  Dul kadının çocuğuna yardım edin , dul kadının çocuğuna yardım edin. Bu sözler sır bir cinayete kurban gitmiş ünlü bir iş adamının yakınla rına söylediği son sözlerdir.
  Hür ve Kabul Edilmiş Büyük mason Locası. Dünya masonları tarafındna kabul edilen tek ve en eski türk mason derneği. Peki bu Türk masonluğu neden var ve amaçları ne ? Aslında masonluk 1600lü yıllarda ingilteredeki duvar ustaları tarafından kurulmuştur. Sadece kendileri üye olabiliyordu. Daha sonra diğer iş gruplarındada büyük iş adamları ve toplumun önde gelen isimleri bu gizemli topluluğa katıldılar ve amaçlarıda değişti. Zaman içindede Osmanlı topraklarında aktifleştirler fakat sonrasıda Atatürk mason localarının faaliyetlerinden rahatsız olarak locaları kapattı ancak 1956 yılında menderes hükümeti tarafından tekrar açılmış ve faaliyetleri o günden beri devam etmektedir.
  Mason olmak için başvurular herkese açık olsada, sadece en az 21 yaşında hür ve bir Allah inancına sahip olan erkekler kabul ediliyor. . kadınlar kabul edilmiyor. Fakat eğitim seviyenizin çok iyi olması gerekli. Eğitim seviyeniz ve karakteriniz toplum tarafından beğenilmeli takdir edilmeli. Bunun dışındada iyi bir ekonomik güce sahip olmalısınız. Kısaca çok paranız olmalı. Eğer ailenizden bir mason varsa bu sizin mason olabilmeniz için büyük avantajdır. Çünkü loca içinden bir mason size kefil olmak zorunda. Türkiye’de İstanbul , Ankara , İzmir , Eskişehir, Denizli, Antalya , Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Çeşme , Fethiye mason localarının bulunduğu şehirler. Ve bu localara kayıtlı toplamda 14 bin Türk mason olduğu biliniyor.
  Yedek ve Sesli Kitap Kanalım : goo.gl/a4bryr
  Facebook Grubumuz : goo.gl/LcF8GX
  Private Reflection Kevin MacLeod (incompetech.com)
  Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
  creativecommons.org/licenses/by/3.0/

  Category : Diğer

  #b#uuml#mason#locası#dul#kadinin#ccedil#ocuĞuna#yardim#edİn

  0 Comments and 0 replies
arrow_drop_up