Charlie Chaplin Etkileyici 16 Sözü | Ne Demişler!

 • İngiliz sinema yönetmeni, oyuncu, komedyen,Charlie Chaplin Etkileyici Sözleri | Ne Demişler! Charlie Chaplin Video Çalışmasının yazılı içeriğini ve Charlie Chaplin kimdir? yazısını konu devamında bulabilirsiniz.
  ~
  Video hoşunuza gittiyse "BEĞENMEYİ" unutmayın!
  Kanalımıza Abone Olurmusunuz? Desteğiniz için TEŞEKKÜRLER!
  ~
  ►Önerilen Videolar;
  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  - Jose Mourinho Sözleri;
  youtu.be/ZhbLkhxXd1M
  - Osman Pamukoğlu Sözleri;
  youtu.be/LK9N8tzT3hg
  - Süleyman Demirel Sözleri;
  youtu.be/uF8Zs2bhdpo
  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  –––
  • Müzik Lisans:
  Müzik Beat; Terminal Yapım - Vesaire (Instrumental Beat)
  Müzik Link; youtu.be/6ned_VvtIA
  –––
  Charlie Chaplin'dan Unutulmaz Etkileyici Sözler ;
  1- İnsanlar sizi anlamadıkları halde alkışlıyor. Beniyse anladıkları için alkışlıyorlar. (Bu ifadeyi Albert Einstein’e söylüyor.)
  2- Hayat, test etmeye izin vermeyen bir oyundur. O nedenle şarkı söyle, ağla, dans et, gül, dolu dolu yaşa. Perde kapanınca alkışlayan kimse kalmayacak.
  3- Neden oImasın? Ne de oIsa kendi maIı.
  ÖImeden önce “Tanrı ruhunu affetsin” diyen papaza cevabı..
  4- İnsanoğlu tek başına bir dahidir. Ancak toplu halde insanoğlu; kafasız bir canavar, gittiği her yeri kışkırtan zalim bir aptal yaratır.
  5- Konuşursam beni sadece İngiIizce biIenIer anIayacak ama sessiz bir fiImi herkes anIayabiIir ve dünya Amerika’dan ibaret değiI.
  6- Vicdanınıza, şöhretinizden daha çok önem verin. Vicdanınız sizin kimliğinizi belirler. Şöhret ise başkalarının sizin hakkınızdaki görüşleridir ve bu görüşler ancak onları bağlar, sizin değil.
  7- Oyunculukta detayların kusursuzluğuna inanmam. Her şeyin kusursuz olduğu bir filmden nefret ederim, makine işi gibi gelir bana. Ben insani kusurları ve insani dokunuşları severim.
  8- Yağmurda yürümeyi severim çünkü kimse beni ağlarken görmez.
  9- Kahkahasız geçen bir gün, boşa geçmiş bir gündür.
  10- Bir kişiyi öIdürürsen katiI, miIyonIarca kişiyi öIdürürsen kahramansın.
  11- Ayna benim en yakın arkadaşımdır, çünkü ben ağlarken o asla gülmez.
  12- Başarısızlık önemli değildir. Önemli olan,başarısızlığı ve kendinizle alay edilmesini göze alabilmektir.
  13- Hayatınızda en az bir kere kendinizi düşünün. Aksi halde dünyanın en büyük komedisini kaçırırsınız.
  14- Diktatörler,kendilerini özgür kılmak için insanları köleleştirir.
  15- Komedi filmi çekmek için sadece bir parka, bir polise ve bir de güzel bir kadına ihtiyacım vardır.
  16- Siyasetçi değilim ve siyasi emellerim
  de yok. Ben sade bir bireyim ve özgürlüğe inanıyorum. Sahip olduğum tek siyasi düşünce bu.
  Charlie Chaplin Kimdir? ;
  Londra'nın fakir bölgelerinden birinde doğup büyüyen Chaplin, 1913'te gittiği ABD'de sinemaya başlamıştı. 1914'teki ilk filmi Making A Living'in ardından çekilen Kid Auto Races in Venice filminde bol pantolonlu, melon şapkalı, büyük ayakkabılı, sürekli bastonunu çeviren ve sakar hareketleri ile gülünç mizansenler oluşturan "Şarlo" tiplemesini yarattı. Takip eden yıllar içinde aralarında 1917 yapımlı The Immigrant ve The Adventurer gibi filmlerinin de bulunduğu altmıştan fazla kısa filmde oynayarak yeni gelişmekte olan sinemanın da etkisiyle dünya çapında görülmemiş bir üne kavuştu. 1918 yılında çektiği A Dog's Life filmi ile uzun metrajlı filmlere de başlayan Chaplin, Mary Pickford, Douglas Fairbanks ve D. W. Griffith ile birlikte kurdukları United Artists film şirketinin ortağı olduktan sonra Altına Hücum, Şehir Işıkları, Büyük Diktatör, Asri Zamanlar, Sirk ve Sahne Işıkları gibi başyapıtlara imza attı.
  Filmlerinde dönem koşulları için imkânsız görülebilen mizansenlere, koreografilere ve akrobatik hareketlere yer veren Chaplin, komedi sinemasının bütün örneklerini sonuna kadar korumakla birlikte, heyecanın ve hareketin asgari düzeye çekildiği sahnelerinde ise dramatik yapısını sergileyebilmiştir. Popülist yaklaşımlara, hiçbir zaman benimsemediği bazı yönetim biçimlerine ve teknolojiye yönelik ağır eleştirilerini ise yine bu komedi tarzının içinde eritmiş ve sessizce seyirciye ulaştırmayı bilmiştir.
  Yarattığı 'modern palyaço' Şarlo ile dünya üzerinde filmlerinin gösterildiği her ülkede insanların hayranlığını toplamasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığını reddetmesi sebebiyle bu ülkede kendisine yönelik olarak başlatılan karalama kampanyası; kendisinden bir hayli genç olan kadınlarla yaptığı dört ayrı evlilik, bir dönem kendisine açılan babalık davası, The Immigrant filminde bir ABD memurunu tekmelediği sahne ve son olarak Altına Hücum filmindeki bazı sahnelerin komünizm propagandası olarak yorumlanması gibi olayların etkisiyle Chaplin'in ABD'ye girmesi yasaklandı. Bunun üzerine karısı ve çocuklarıyla birlikte hayatının sonuna kadar yaşayacağı İsviçre'ye yerleşen Chaplin, ancak 1972 yılında Oskar Özel Ödülü'nü almak için yıllar sonra ABD'ye geri döndü. Takip eden yılda Sahne Işıkları adlı filmle bir kez daha Oscar ödülünü kazanmıştır. 1975 yılında 86 yaşında iken İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tarafından şövalye unvanına layık görülmüştür.

  Category : Diğer

  #charlie chaplin#etkileyici sözler

arrow_drop_up