Erdoğan'ın Tweet'ini, Tayyip'e G

 • Engin Altay: “Erdoğan darbeci arıyorsa…”Engin Altay: “Erdoğan darbeci arıyorsa…”
  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu ile ilgili söylediği ‘darbeci sözleri ile ilgili “Erdoğan darbeci arıyorsa kendisine bakacak. Aynaya bakacak” dedi.
  01 Mart 2019 Cuma 18:07
  Engin Altay: “Erdoğan darbeci arıyorsa…”
  CHP Grup Başkanvekili Emgin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçim çalışmaları için devletin imkanlarını kullandığını belirterek, “Erdoğan darbeci arıyorsa kendisine bakacak. Aynaya bakacak. Kim darbelerden beslenmişse darbeci odur” dedi.
  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
  Altay, Erdoğan ve Bahçeli’nin seçimler yaklaştıkça daha da “hırçınlaştığını” ve “çamur siyaseti”nden medet umduğunu vurgularken, “İstanbul seçimleriyle ilgili bir hedef, bir tahmin ortaya koyuyorum, bundan darbe senaryosu üretiyorlar. Allah akıl fikir versin. Ben iddiamı yineliyorum, 10 Mart gibi İstanbul’u da ‘CHP alıyor’ diye konuşulmaya başlanacak ve 31 Mart’ta biz kazanacağız. Bu Erdoğan ve AKP için darbe olarak nitelenebilir. Millet 31 Mart’ta sandıkta darbe
  yapacak ve AKP’ye tokadı vuracak” dedi.
  Altay, Erdoğan’ın “Cumhur ittifakı-Zillet ittifakı” tweetine de tepki gösterirken, “Gizli pazarlıkları yapan da, vatandaşa hakaret eden de, madencileri tekmeleten de Erdoğan’dır. Erdoğan tweetinde kendini tarif ediyor” dedi.
  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve hesabından paylaştığı “Cumhur ittifakı- Zillet ittifakı” tweetini eleştirdi.
  Erdoğan’ın 31 Mart seçimleri yaklaştıkça daha da hırçınlaştığına dikkat çeken Altay, “Erdoğan hırçınlaşmaya, çamurlaşmaya, yandaş medya iftiralarıyla beraber provokasyon yapmaya çalışıyor. Attığı tweet ile de aslında kendini tarif ediyor. Bugün 1 Mart Tezkeresi’nin yıl dönümü. 1 Mart Tezkeresi öncesinde Dubai’de ABD ile gizli pazarlık yapan kimdi? Trump ile Putin ile görüşürken hiçbir tutanak tutulmuyor. Trump ile dün görüştüğü Trump’un damadı ile ne görüştün? Gizli görüşmeler yapan sensin. Gizli pazarlıkların ürünü olan Erdoğan’ın kendisidir”
  dedi.
  Millet ittifakı ile ilgili Erdoğan’ın “Kandil ve Pensilvanya’nın güdümünde” ifadesine de tepki gösteren Altay, “Erdoğan Kandil ve Pensilvanya ile ilişki arıyorsa kendine bakacak. Pensilvanya’ya 7 şubat’tan, 17-25 Aralık’tan sonra heyet gönderen kendisidir. Pensilvanya’ya heyetler gönderip, gizli pazarlıklar yaptıran, ‘barışalım’ diyen Kılıçdaroğlu değil, Erdoğan’dır. Kandil’e heyetler gönderen Erdoğan’dır” dedi.

  Category : Siyaset

  #erdoğ#039#ı#tweet#ini#tayyip#g

arrow_drop_up