Sahibini En İyi Koruyan En Sağlam Koruma Köpekleri ( Türkçe Seslendirme ) Bölüm #2

 • Koruma köpekleri, özel mülk ve kişisel koruma amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Dünyanın en büyük koruma köpekleri, en güçlü köpekler, sahibini en iyi koruyan köpekler, en iyi bekçi köpekleri, en iyi av köpekleri, dünyanın en pahalı köpekleri hep insanoğlunun merakını çekmiştir.
  Hiç şüphe yok ki bu içgüdü ve koruma arzusu, köpekleri insanın en büyük yardımcılarından biri ve dostu yapmıştır. Serinin bu ilk videosunda dünyanın en büyük koruma köpeklerini ve sahibini en iyi koruyan köpek ırklarını inceleyeceğiz. Sahibini En İyi Koruyan En Sağlam Koruma Köpekleri Bölüm 1de ise İngiliz Mastiff , American Pitbull Terrier , Sivas Kangal Köpeği, Alman Kurdu , Rottweiler, American Staffordshire Terrier ırklarından, Dünyanın En Tehlikeli ve Yasaklı Köpek Irkları videomuzda ise American Bulldog, Bandog, Napoliten Mastiff, Kurt Köpeği, Boerboel, Dogo Argentino, Perro de Presa Canario, Fila Brasileiro, Tosa Inu, American Pitbull Terrier ırklarından bahsetmiştik.
  .
  Kafkas Çoban Köpeği
  Koruma köpeği denilince akla ilk gelen köpek ırkı Kafkas Çoban Köpeğidir. Görevi korumaktır, evi olarak gördüğü yeri, içinde ne varsa onlarla birlikte korumak onun en büyük amacıdır. Yetişkin erkeklerin boyu 70 santimetreye kadar, ağırlıkları ise 75 kiloya kadar çıkabiliyor. Güçlü ve sağlam yapılıdırlar. Ortalama zeka seviyesinde ve oldukça itaatkardırlar. Fakat sahip olduğu genler, koruma iç güdüsü ve gücü sayesinde oldukça tecrübeli ellerde yetiştirilmesi gerekir.
  Tibet Mastiff
  Hayır, aslan köpek karışımı bir yaratık değil bu. Çıkış noktası Tibet, Çin, Nepal ve Orta Asya’nın göçebe kültürleri olan Tibet Mastifi. Varlığının tarih öncesi çağlara dayandığına inanılıyor. Bu ırk korumacı, inatçı, kararlı, korkusuz ve çok da arkadaş canlısı olmayan tabiatı ile biliniyor. Başka bir özelliği ise dünyanın en pahalı köpek cinsi olması. 2011 yılında Çin’de Big Splash isimli 11 aylık bir Tibet Mastifi tam 1.5 milyon dolara satıldı. Henüz yetişkin boyutlarına erişmemiş olmasına rağmen 81 kilo ve 91 santimetre idi.
  Akita
  Japonya’nın en büyük köpek ırkı Akitalardır. Zamanında avlanmak için kullanılmışlar ve bu yöndeki kabiliyetleriyle tercih edilmişlerdi. 1930ların öncesinde neredeyse nesilleri tükeniyordu ki, bu muazzam köpekler korumaya alındı ve bu günlere kadar gelebildi. 70cm boy 60kg civarı ağırlıkları ile üçgen dik kulaklı bu köpekler, ailesine çok bağlı sevgi dolu ve uysaldır. Konu koruma olduğunda cesaretleri ve atılganlıkları dosta güven verirken düşmana adeta korku salıyor.
  Cane Corso
  Kökeni eski çağlara dayanan, İtalyadan çıkmış bir ırk olan Cane Corsolar özel mülklerin korunmasında ve domuz avlarında kullanılmıştır. Sağlam yapıları, kaslı ve atletik görünüşleri ile zerafeti de bir arada bulunduran bu köpek cinsi oldukça sakin, sessiz ve eğitilebilirdirler. Erkek bir Cane Corso ortalama 50 kilo ağırlığında ve 70 cm lik bir boya sahiptir.
  Bull mastiff
  Bull Mastiff için nazik bir dev tanımlaması yapsak çok da yanlış olmaz. Bu ırkın üretimi koruma köpeği hedefi ile gerçekleştirilmiştir. Havlama huyları da pek yoktur. Bu nasıl koruma köpeği o zaman diye düşünüyorsanız bekleyin. 60 kiloya varan ağırlığı ve 68 cm civarında boyu ile, sessizce yaklaşıp sadece cüssesini kullanarak düşman her ne ise onu alt etmek onun en büyük stratejisidir.Büyük cüssesi ve ürkütücü görüntüsüne rağmen oldukça sevecen, hem bir bekçi köpeği hem de bir aile köpeği isteyenler için idealdir.
  Doberman
  Doberman için söylenecek çok şey var aslında. Kompakt duruşu, kaslı yapısı, güç, hız ve dayanıklılığı onu özel kılan yeteneklerden bazıları. Bunların dışında sahip olduğu asalet, sadakat ve itaat gibi özellikleri onu en çok tercih edilen ırklardan biri yapıyor. Amacınız bir koruma köpeği değilse bile bir Doberman sizin için çok şey ifade edecektir. 45 kilogramlık ağırlığı, 70 cm civarındaki boyu ve tüm atletikliği ile bir koruma köpeği olarak da işinin ehli.
  Diğer Videolarımıza Göz Atın :
  Sahibini En İyi Koruyan En Sağlam Koruma Köpekleri ( Türkçe Seslendirme ) Bölüm #1
  youtu.be/qyiUfWqvZUE
  Dünyanın En Tehlikeli ve Yasaklı Köpek Irkları ( Türkçe Seslendirme )
  youtu.be/S_g_uWwAavE
  Evde Bakmak İçin İdeal 25 Köpek Cinsi
  youtu.be/MwYueYVXba8
  **************************************************************************************************************************
  "Videolarımın kopyalanması ve başka hesaba yüklenmesi yasaktır."
  İletişim için no10contactus@gmail.com adresine görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.
  Bilgi mutluluktur, paylaştıkça büyür. Videolarımızı paylaşmanız, yorum yapmanız ve kanalımıza abone olmanız devamlılığımız için çok önemli. Herkese iyi seyirler.
  KANALIMA ABONE OLUN: www.youtube.com/channel/UC8jG38WKPq_svrsMoBaL1Jw?sub_confirmation=1
  *******************************************************************************************************

  Category :

  #sahibini#en#İyi#koruyan#sağlam#koruma#k#ouml#pekleri#t#uuml#rk#ccedil#seslendirme#b#2

arrow_drop_up