Sahibini En İyi Koruyan 10 Köpek Cinsi

 • Sahibini en iyi koruyan en güçlü 10 köpek cinsi!
  Kanalımı takip edin: goo.gl/8Yf9Su
  Gerçekte Olan 11 Acayip Melez Hayvan :youtu.be/lPWsE-0iLzE
  Adını Duymadığınız 12 Nadir Görülen Hayvan :youtu.be/rqaqhGbUKzc
  Nesli Tükendiği İçin ŞANSLI Olduğumuz 10 Hayvan youtu.be/te_Pw3HDp5Q
  Bazı köpekler bizlere dostluk yaptığı gibi bizi veya evimizide dışarıya karşı koruyabilir. Ancak bazı köpeklerde vardır ki, örneğin süs köpekleri ve golden gibi oldukça uysaldırlar. Bu köpekler evinize girecek hırsızlara karşı pek tepki göstermeyeceği gibi onlarla oynamakta istebilirler. Tabii unutmamak lazım ki her köpeğin tepkileri farklı olabilir. Bugünkü videoda, sizi ve evinizi güvende tutacak 10 köpek cinsine yakından bakıyor olacağız.
  - Alman Çoban Köpeği
  Alman Çoban Köpeği pek çoğumuzun yakından tanıdığı, bekçilik konusunda ona güvenebileceği bir köpek türüdür. Zaten bu köpek türü asırlar boyunca hayvan sürülerine bekçilik yapmasıylada tanınır. Hayvanların gidebileceği yönleri tahmin eden alman çoban köpeği genelden dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı her zaman tetiktedir.
  - Akita
  Akita cinsi köpeklerin duyguları ve korumacı yönleri genelde hep ön plandadır. Sahibine karşı çok bağlı olan bu köpek cinsi sahip olduğu sağdıklık duygusuyla tanımadığı kişilere karşı biraz agresif olabilmekte. Üstelik sahip olduğu zeka ve akıllığıylada kime karşı agresif olabileceğini daha iyi ayarlıyabiliyor. Akite oldukça uygun bir bekçi köpeği olmasının yanı sıra zaman zamanda sosyalliğe ihtiyaç duyan bir köpek türü.
  - Rottweiler
  Rottweiler cinsi köpeklerin en önemli özelliklerinden biride sahip oldukları dış görünümleri ve asi duruşlarıdır. Bu köpekler iş koruma olduğundan işini oldukça iyi yerine getirebilmektedir. Sadece bakışları bile etrafa korku saçmaya yetecektir. Koruyucu bir köpek olmalarının yanı sıra dış görünüşleri yüzünden caydırma özelliğinede sahip olmaları önemli bir faktördür.
  - Dev Schnauzer
  Bu köpekler sahip olduğu iri cüsseleri ile üstlerine düşen korumacılığı yapabilmektedirler. Bu köpekler sosyalleşmekten uzaktırlar ve sahipleriyle vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Pek çok insan tarafından tercih edilmelerinin temel nedenlerinden biride budur. Eve girebilecek yabancı kişilere karşı dev schnauzer iri cüssesiyle sizi koruyor olacaktır.
  - Belçika Malinois
  Belçika Malinos cinsi köpekler, ailesine düşkünlükleri ve sorumluluk almalarıyla tanınır. Bu köpek için ailesinden kimsenin incinmemesi oldukça önemlidir. Bu köpek türü çalışkandır ve konu güvenlik olunca üstüne düşeni yapmaktan asla çekinmez. Özellike çeşitli eğitimlerde gösterdiği üstün çabalar bu köpeği güvenilir ve tanınır yapmıştır.
  - Komondor
  Komondor cinsi köpekler dışarıdan bakılınca bir kıyafete benzetilebilir. Farklı tüyleri bu köpekleri özel kılmıştır. Genellik çiftliklerde bekçi köpeği olarak kullanılan bu köpeklerin hem ciddi hemde kabiliyetli bir türdür. Komondorlar genelde yalnız başına takılmaktan hoşlanır ve ailenin içerisinde yabancı birilerini görmeyi pek sevmezler. Güvenlik konusunda olan kabiliyetlerinden dolayı art niyetli kişilere karşı ise oldukça hırçın olurlar.
  - Chow Chow
  Chow Chow'a insanlar ilk baktığında agrasif mi yoksa uysalmı olduğunu tam olarak kestiremezler. Pofuduk yapıları sizleri kandırmasın bir tehlike anında fazlasıyla korumacı olan bu köpekler çok agrasif ve saldırgan olabilirler. Ayrıca Asya'da bir çok kişinin bir numaralı ve değişmez bekçi köpeklerinden birisidir.
  - Kuvasz
  Kuvasz köpekleri tıpkı Çin Aslanı gibi dışarıdan bakıldıklarında uysal görünürler fakat bu köpeklerin korumacı iç güdüleri gelişmiştir. Evinizi korumak için güvenlik sistemlerine ve Kuvasz cinsi köpeğinize koşulsuz güvenebilirsiniz. Eğer bu köpeğe bir şey emanet ederseniz bilin ki bu köpek o şeyi koruyacaktır. Korumacı yönlerinin yanısıda bu köpeklerin dış görünümleri tatlı mı tatlı dış görünüşlerinin olmasıdır.
  - Shar-Pei
  Bu köpeğin yüzündeki kırışıklıklar tatlı ve hoş duruyor olabilir ancak bu köpeğin iç yüzü hiçte öyle değil. Mizcı açısından oldukça sert ve ciddi bir köpek olan Shar-Pei aile korumacılığı yapabilecek en iyi köpekler arasında yer almakta. Bu köpek aile korumacılığının yanıusıra çoban köpeği olarak kullanılmak içinde uygundur. Sürüye dadanmak isteyen kötü niyetli insanlar ilk önce bu köpeği geçmeleri gerekiyor diyebiliriz. Sahiplerine karşı uysal bir köpek olan Shar-Pei evlerine gelen kötü niyetli insanlar için agresif tavır sergilemektedir. Evinize gelen misafirleriniz kötü niyetli değillerse Shar-Pei bunu sorun etmeyecektir fakat kötü niyetlilerse hastaneden kendilerine bir yer ayırtmaları gerekebilir.
  - Doberman Pinscher
  ...
  - Kangal
  ...
  Diğer Hesaplarımız:
  Facebook : goo.gl/mo5AkQ
  Google+ : goo.gl/nKBFi4
  Twitter : goo.gl/y3sbmS
  Genel Videolar Oynatma Listesi: goo.gl/7u4rvX
  Daha fazla video için sitemizi ziyaret edin:
  www.yameraktan.com/

  Category :

  #sahibini#en#İyi#koruyan#10#k#ouml#pek#cinsi

arrow_drop_up